Akcja regeneracja. Jak odżywić przesuszone włosy w domu?

domowe-maski-na-wlosy.jpgNajwiększy problem z włosami to ich przesuszenie. Zmoczenie wodą niestety nie wystarczy, a nawet może pogorszyć sytuację. Jak zatem poprawić kondycję włosów i zadbać o ich odpowiedni poziom nawilżenia? Podpowiedzi znajdują się poniżej. Jest kilka sposobów na piękne i widocznie zdrowe włosy np. po jesienno-zimowym osłabieniu lub wakacyjnym szaleństwie bez filtra UV.

Mawia się, że mądry człowiek po szkodzie. Słaba kondycja włosów to niestety wyłącznie nasza wina i nie ma tutaj cienia wątpliwości. Można bowiem zadbać o ochronę włosów przed uszkodzeniami. Żeby zabezpieczyć włosy przed utratą cennej wody i składników odżywczych wystarczy odpowiedni olej lub emolient.

Sami jesteśmy winni temu, że włosy są przesuszone, łamliwe i matowe. Profilaktyka jest bardzo ważna.

Całe szczęście, że skutki braków pielęgnacji da się cofnąć. Zazwyczaj to fryzjer ocenia kondycję włosów i może doradzić, czego brakuje im w danym momencie. Nie potrzebujemy jednak wizyty u specjalisty, jeśli chcemy postawić na domową pielęgnację. Jest grupa produktów, które świetnie sprawdzają się w przypadku włosów zniszczonych, przesuszonych i matowych.

Olej arganowy – złote krople zdrowia

Najlepszy olej do włosów zniszczonych to z pewnością marokańskie płynne złoto. Świetnie sprawdza się w pielęgnacji pasm bardzo wrażliwych. Zawiera duże ilości niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które wpasowują się idealnie we włosy wysokoporowate i pomagają uszczelniać ich strukturę. Olej arganowy uznaje się za najlepszy olej do włosów o właściwościach regeneracyjnych, odżywiających i odmładzających.

Żółtko – kurze jajka na ratunek

Od kilku wieków znane są również właściwości żółtek. Jajka często wykorzystywano w domowej pielęgnacji włosów jeszcze kilkanaście lat temu. Dziś królują oleje, ale nie można zapominać, że maseczka z żółtka jest jedną z najlepszych kuracji regenerujących dla zniszczonych włosów. Zwłaszcza kiedy bazą jest oliwa z oliwy, a dodatkiem sok z połowy cytryny. Działa najlepiej pod ciepłym ręcznikiem lub folią spożywczą, pozostawiona na włosach przynajmniej na pół godziny.

Drożdże – włosy rosnące w siłę

Domowe sposoby na zniszczone włosy mają tę zaletę, że wystarczy zajrzeć do kuchennej szafki, żeby znaleźć najlepszy „kosmetyk” dla siebie. Kobiety bardzo często wybierają drożdże piekarskie, które wzmacniają włosy i przyspieszająca ich wzrost. Tak jak ciasto wyrasta pod wpływem drożdży, tak regeneracja włosów pogłębia się. Wystarczy pół opakowania, aby drożdże na włosy zadziałały bardzo pozytywnie. Zwłaszcza wymieszane z ciepłym mlekiem.