Piwna pielęgnacja włosów. Upij swoje włosy zdrowiem

Piwo wpływa bardzo dobroczynnie na stan naszych włosów. Bez względu na to, czy lubimy alkohol, czy może jednak od niego stronimy. W piwnej pielęgnacji włosów nie chodzi bowiem o to, żeby regularnie spożywać ten złoty trunek. Niektórych pewnie zaskoczy fakt, że piwo można… nakładać na włosy! Jak zrobić piwną płukankę i czemu jest ona tak dobra?

piwna-plukanka.jpgPłukanka z piwa do włosów króluje w blogosferze. Coraz więcej kobiet docenia właściwości tego napoju w codziennej pielęgnacji. Skoro można włosy odżywić i nabłyszczyć domowym sposobem, czemu nie skorzystać? Zwłaszcza że nasz produkt pielęgnacyjny znajdziemy w niemal każdym sklepie, a jego koszt jest bardzo niski.

Co takiego ma w sobie piwo, że tak świetnie sprawdza się na włosach? Naturalne piwo (ważne, żeby było dobrej jakości) zawiera bardzo duże ilości witaminy B1, B2, B6 i B12, a także maltozy oraz sacharozy. Witaminy i węglowodany są włosom niezbędne do prawidłowego wzrostu, ale nie tylko ich znajdziemy tutaj sporo. Chmiel (za zatem również piwo) to źródło cennych minerałów: wapnia, żelaza, magnezu, fosforu, potasu, sodu i cynku.

Ważne! Dużo więcej cennych składników odżywczych mają piwa niepasteryzowane, ponieważ w procesie pasteryzacji sporo witamin i minerałów zostaje utraconych.

Co daje piwo na włosy?

  • Widocznie odżywia i wzmacnia włosy na całej długości.
  • Świetnie nabłyszcza włosy już po pierwszej płukance.
  • Zapobiega przetłuszczaniu się i wypadaniu włosów.
  • Przywraca włosom witalność i świetną kondycję.

Jakie piwo do płukanki wybrać?

Efekty zależy również od tego, jakie piwo do płukanki wybierzemy. Najlepiej sprawdzają się piwa jasne, oczywiście niepasteryzowane (jak napisano wyżej). Przynajmniej na pół godziny przed wykonaniem piwnej płukanki trzeba otworzyć butelkę lub puszkę, aby napój się odgazował. Warto również wyciągnąć je z lodówki, aby nabrało pokojowej temperatury. Nie chodzi tutaj o właściwości piwa, ale bardziej o przyjemność z korzystania.

Jak wykonać piwną płukankę?

Piwo na włosy nie powinno być nakładane bezpośrednio. Najpierw trzeba rozmieszać je z czystą wodą w proporcji 3:1. Przed płukanką z piwa trzeba je dokładnie umyć, najlepiej szamponem z lekkim detergentem, aby składniki piwa miały łatwiejszą drogę do wnętrza włosa. Po umyciu włosy należy spłukać mieszanką piwa i pozostawić tak do wyschnięcia. Co ciekawe, włosów nie trzeba ponownie myć, bo zapach alkoholu ulatnia się bardzo szybko.