Czy wiesz, jak suszyć włosy?

suszenie-wlosow.jpgNieodpowiednio suszone suszarką włosy, zamiast zachwycać blaskiem, sprężystością i kondycją, przynoszą mnóstwo niezadowolenia i utrapienia. Nie ma nic gorszego, niż niesforne kosmyki, które się puszą, źle układają i plączą dookoła twarzy. Suszenie może bardzo uszkodzić włosy, dlatego należy to robić umiejętnie.

Najlepiej jest po prostu pozostawić włosy do wyschnięcia. Ten sposób sprawdzi się przy długich włosach, które nie wymagają modelowania oraz kręconych włosach, które podczas nieodpowiedniego suszenia mogą bardzo się napuszyć i utracić swój naturalny skręt.

Odpowiednia suszarka pozwoli kondycjonować włosy oraz pozamyka ich łuski, sprawiając, że będą sprężyste i błyszczące.

Do suszenia włosów należy wybierać takie suszarki, które mają chłodny nawiew, lub są wyposażone w funkcję jonizacji. Idealnie, jeśli wybrana przez nas suszarka ma regulację siły nawiewu oraz temperatury. Dzięki temu nie przesuszymy włosów ani skóry głowy i będziemy mogły same decydować o temperaturze podczas suszenia kosmyków.

Suszarki do włosów należy oczywiście umiejętnie używać. Przede wszystkim nigdy nie wybierać gorącego nawiewu (przekraczającego temperaturą 60 stopni), ponieważ przesuszymy nie tylko włosy, ale również skórę głowy. Strumień powietrza z suszarki powinien być skierowany pionowo, wzdłuż włosów (od skóry głowy ku końcówkom), dzięki czemu suszenie pozamyka łuski włosa i nabłyszczy pukle oraz wygładzi je. Co więcej – suszenie włosów przy użyciu optymalnej temperatury, domykające ich łuski sprawi, że pukle staną się mniej podatne na różnego rodzaju uszkodzenia. Jonizacja sprawia, że włosy mniej się elektryzują, a ponadto pozwala unieść włosy u nasady i sprawi, że optycznie się zagęszczą.

Panie, które posiadają kręcone włosy, powinny suszyć swoje pukle za pomocą dyfuzora. Tylko w taki sposób podkreślą naturalny skręt loków.

Jeśli myjesz włosy wieczorem, to powinnaś pamiętać, że o wiele lepiej jest wysuszyć włosy, zamiast kłaść się spać z mokrymi kosmykami, które- wilgotne – są o wiele bardziej podatne na zniszczenia. Wycieranie głowy w poduszkę podczas snu powoduje łamanie, wypadanie włosów i osłabienie włókna włosa.

Świetnym rozwiązaniem zabezpieczającym dodatkowo włosy podczas suszenia gorącym nawiewem suszarki jest olejowanie włosów – na pukle wystarczy nałożyć kilka kropli olejku do włosów. Olejek zabezpieczy włosy przed uszkodzeniami, zapewni blask i sprężystość, a nawet przyspieszy czas schnięcia włosów.