Tego możesz potrzebować – akcesoria do czesania włosów

To, czym czeszesz swoje włosy, jest równie ważne, jak to, czym je pielęgnujesz. Nie ma niczego gorszego niż plączący i szarpiący włosy grzebień lub szczotka podrażniająca skórę głowy.

akcesoria-do-wlosow.jpgWybierając akcesoria do czesania włosów, należy przede wszystkim zwracać uwagę na to, z czego są one wykonane. Najlepsze będą naturalne materiały typu: drewno, naturalne włosie. Po plastikowe „narzędzia” sięgamy tylko w niektórych przypadkach. Jakich?

Poniższy artykuł prezentuje najważniejsze akcesoria do czesania włosów.

1. Grzebień o szerokim rozstawie zębów

Świetnie nadaje się do rozczesywania mokrych włosów po myciu oraz do rozprowadzania na włosach odżywki, balsamu lub olejku. Najlepiej nada się do tego drewniany grzebień: nie tylko nie poszarpie włosów, ale zapobiegnie ich elektryzowaniu i pomoże wykonać delikatny masaż skóry głowy.

2. Szczotka z włosia naturalnego

Idealne do prostych włosów. Świetnie rozczesują i kondycjonują wysuszone już włosy. Szczotka z naturalnego włosia ma gęsto osadzone ząbki, więc nie nadaje się do rozczesywania włosów po kąpieli, ale przez to, że jest niezwykle delikatna i nie szarpie ani nie łamie włosów – będzie idealna do szczotkowania kosmyków w ciągu dnia.

3. Tangle teezer

Szczotka wykonana z plastiku, lekka i wyprofilowana w taki sposób, że świetnie leży w dłoni i bardzo komfortowo czesze się nią włosy. Popularność zawdzięcza innowacyjnie wykonanym ząbkom – są one bowiem bardzo elastyczne i miękkie, delikatnie prześlizgują się po włosach – bez szarpania i wyrywania. Ta szczotka świetnie kondycjonuje włosy i w przeciwieństwie do tej z naturalnego włosia – dostaje się do głębszych warstw włosów, nie czesze ich jedynie po wierzchu. Pukle stają się gładkie i mniej się plączą, a nawet przestają się łamać.

4. Szczotka do włosów zakończona kuleczkami

Małe kuleczki na końcach ząbków spełniają podwójną funkcję: nie tylko ochronią skórę głowy przed podrażnieniami, ale również poprawią jej ukrwienie. W drogeriach i sklepach internetowych dostępne są drewniane szczotki, z dosyć dużymi kulkami mającymi usprawnić krążenie w skórze. Są one bezpieczne, a dodatkowo nie elektryzują włosów.