Włosy w wersji XXL. Natapirowane fryzury na topie

Lata 60. to okres przepychu, który szczególnie upodobał sobie miejsce w modzie i pielęgnacji. Wszystkiego musiało być dużo. Każda kobieta chciała czuć się bosko. Szczególnie uwidaczniało się to we fryzurach. Ogromne ilości lakieru i grzebienie do tapirowania to gadżety niezbędne w tamtym dziesięcioleciu. Czy coś z mody na tapir zostało do dzisiaj?

tapirowanie-wlosow.jpgTapirowanie włosów wcale nie jest passé! Moda na fryzurę pełną objętości cały czas funkcjonuje, choć jej forma jest nieco inna niż w latach sześćdziesiątych. Wówczas tapirowanie było chaotyczne, a włosy wyglądały bardziej na skołtunione i poczochrane.

Dzisiaj tapiruje się z głową i umiarem, a włosy prezentują się dużo bardziej naturalnie.

Historia tapirowania włosów

Objętość włosów kochały gwiazdy lat 60. takie jak Catherine Deneuve, Brigitte Bardot, Jane Fonda albo Dolly Parton. To na nich wzorujemy się dzisiaj. Ich gęste pukle i loki odbijające się od nasady głowy i opadające na ramiona są dzisiaj inspiracją. Tak gęstych i dużych fryzur nie spotyka się już tak często. W tamtym okresie były one na wszystkich ulicach. Każda kobieta chciała dorównać gwiazdom kina i spędzała poranki tapirując włosy przed lustrem.

Te ociekające przepychem i bardzo seksowne fryzury sprawdzały się w większości przypadków. Nieco zawadiacki i niegrzeczny tapir na głowie można było spotkać również w wersji bardziej ułożonej. Grzeczniejsze fryzury uzyskane tapirowaniem przemknęły również do świata polityki. Mistrzynią tapirowania włosów była ikona stylu, Jackie Kennedy.

Jak tapirować włosy?

Dziś raczej nie spotyka się już włosów natapirowanych tak, jak te w latach sześćdziesiątych. W życiu codziennym królują bardziej ułożone i naturalne fryzury. Prawdziwie natapirowane włosy łatwiej zobaczyć na wybiegu lub czerwonym dywanie. Choć i one znaczącą różnią się od pierwotnego zamysłu. Mimo wszystko tapirowanie włosów nadal wykorzystuje się w mniejszym lub większym stopniu.

Co potrzebne jest do tapirowania włosów? Gadżety do tapirowania włosów, bez których praca z włosami jest niemożliwa, są dwa: grzebień do tapirowania oraz mocny lakier do włosów.

Tapirować można włosy każdego rodzaju na całej długości lub tylko częściowo. Wszystko zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Bierzemy fragment włosów i oddzielamy go od reszty. Po naciągniętym paśmie przesuwamy grzebieniem do cebulek, w stronę skóry głowy. W ten sposób włosy zyskają objętości. Oczywiście uzyskany efekt natapirowanych włosów łatwiej utrzymać spryskując całość (szczególnie u nasady) lakierem do włosów.