Schwarzkopf BC Bonacure – seria Oil Miracle

BC Bonacure Oil Miracle to seria olejków do włosów od marki Schwarzkopf, które od razu przywodzą na myśl moc naturalnych olejów. To dlatego, że pękate buteleczki z lekkiego plastiku przypominają krople oleju – są szersze na dole i mają zwężoną szyjkę. Flakoniki świetnie pasują do każdej dłoni. Niestety żaden olejek z serii Schwarzkopf BC Oil Miracle nie został wyposażony w dozownik, co może znacznie utrudniać ich aplikację. Gęsty olej do włosów niekoniecznie łatwo zaaplikujemy przez maleńki otwór w nakrętce.

schwarzkopf-bc-bonacure-seria-oil-miracleOIL MIRACLE FINISHING TREATMENT

Dla kogo?
Olejek do włosów normalnych i grubych.

Oil Miracle Finishing Treatment to olejek do włosów, którego zadaniem jest przede wszystkim pielęgnacja włosów normalnych i nieco grubszych.

Można używać go uniwersalnie – jako kosmetyk nawilżający, zapobiegający puszeniu się, termoochronny, a nawet upiększający. BC Oil Miracle Finishing Treatment to kosmetyk, który nadaje włosom zdrowego blasku, aksamitnej miękkości i widocznie wzmacnia ja, a wszystko to dzięki połączeniu dwóch olejów:

  • olej słonecznikowy (Helianthus Annuus Seed Oil),
  • olej arganowy (Argania Spinosa Seed Oil).

OIL MIRACLE LIGHT FINISHING TREATMENT

Dla kogo?
Olejek do włosów cienkich i normalnych.

Pielęgnacja z olejkiem BC Oil Miracle Light Finishing Treatment to bardziej kompleksowe rozwiązanie. Przede wszystkim wzmacnia osłabione włosy i zapewnia im nawilżenie nawet w najgłębszych warstwach. Light Finishing Treatment od BC Bonacure zapewnia miękkość i blask bez zbędnego obciążania. Cienkie włosy zyskują objętości, ale bez efektu puszenia się. Oil Miracle Light Finishing Treatment zapewnia też termoochronę w trakcie stylizacji cienkich włosów, co możliwe jest dzięki połączeniu dwóch olejów o dobrej wchłanialności:

  • olej marula (Sclerocarya Birrea Seed Oil),
  • olej słonecznikowy (Helianthus Annuus Seed Oil).

OIL MIRACLE ROSE OIL HAIR & SCALP TREATMENT

Dla kogo?
Olejek do włosów zniszczonych i do skóry głowy.

Różany olejek Oil Miracle Hair & Scalp Treatment to jedyny w tym zestawieniu olejek pielęgnacyjny do włosów i skóry głowy. Oprócz dogłębnego odżywienia i regeneracji Schwarzkopf Miracle Rose Oil zapewnia również ukojenie skóry głowy oraz upiększa włosy. Pasma są bardziej miękkie, błyszczące i mocne. Zdyscyplinowanie niesfornych kosmyków i przeciwdziałanie wysuszaniu to efekt połączenie olejków różanych i owocowych w BC Bonacure Rose Oil:

  • olej z dzikiej róży (Rosa Canina Fruit Oil),
  • olejek różany (Rosa Damascena Flower Oil),
  • olej morelowy (Prunus Armeniaca Kernel Oil).

OIL MIRACLE BARBARY FIG OIL & KERATIN RESTORATIVE TREATMENT

Dla kogo?
Olejek do włosów bardzo suchych i łamliwych.

Z myślą o włosach szorstkich, suchych, zniszczonych i elektryzujących się Schwarzkopf opracowało również Oil Miracle Barbary Fig Oil z keratyną. Olejek ma działać kondycjonująco, ułatwiać modelowanie, przeciwdziałać elektryzowaniu i ochraniać włosy przed czynnikami szkodliwymi. Blask i wzmocnienie to efekt intensywnej odbudowy struktury włosów. BC Oil Miracle Restorative Treatment zawiera dwa oleje do włosów, które wnikają w głąb włókien i uzupełniają ubytki w strukturze, a także domykają rozchylone łuski:

  • olej opuncjowy (Opuntia Ficus-indica Seed Oil),
  • olej morelowy (Prunus Armeniaca Kernel Oil).

PORÓWNANIE – OIL MIRACLE

BC Oil Miracle różnią się od siebie przede wszystkim konsystencją i kolorem. Do wyboru mamy kolejno olejek bursztynowy, złoty, różowy lub fioletowy. Najgęściejszy jest BC Bonacure Oil Miracle Finishing Treatment. Wersja light jest już mniej gęsta, a różowy olejek BC Miracle Rose Oil jest bardzo wodnisty i nie ma oleistej formuły. Olejek figowy Schwarzkopf jest dość gęsty, bo musi świetnie wpasowywać się w zniszczoną i chropowatą strukturę włosów wysokoporowatych.

Zapach BC Oil Miracle to kolejna różnica. Najpiękniej z całego zestawienia pachnie olejek różany Oil Miracle Hair & Scalp Treatment, który ma naprawdę różany, piękny i bardzo delikatny dla nozdrzy zapach świeżych kwiatów. Równie ładnie pachnie wersja figowa. Oil Miracle Finishing Treatment do włosów grubych i wersja do cienkich pachną identycznie. Mają bardzo słodki, intensywny i duszący zapach.

Olejki do włosów Schwarzkopf BC Bonacure Hairtherapy to produkty, które można używać na suche i mokre włosy. Różowa wersja z olejkami różanymi nadaje się nawet do olejowania skóry głowy. Wszystkie bazują na dwóch naturalnych olejach dobranych idealnie do problemu, które uzupełniono kilkoma lekkimi silikonami i alkoholami w niewielkich ilościach.