Redken – seria Diamond Oil

Diamond Oil to seria olejków do włosów wypuszczona przez markę Redken. Prezentują się bardzo luksusowo za sprawą masywnych i ciężkich flakoników ze szkła. Opakowania mają niestandardowy, nieco baryłkowaty kształt. Nieregularna powierzchnia ma przywodzić na myśl diament, o którym mowa w nazwie. Diamentowe olejki Redken wyglądają bardzo charakterystycznie, mimo że są kolorystycznie zupełnie inne (złoto, czerń i róż). Dobrze leżą w dłoni, choć łatwo o ich wyślizgnięcie się z rąk. Aplikację ułatwiają bardzo wygodne kroplomierze lub pompka (w przypadku różowego Redken Diamond Oil).

redken-diamond-oil-seriaDIAMOND OIL SHATTERPROOF SHINE

Dla kogo?
Olejek do włosów średnio zniszczonych, których stan się pogarsza.

Redken Diamond Oil w podstawowej wersji przeznaczono do podstawowej pielęgnacji włosów zniszczonych.

Olejek działa regenerująco i uruchamia procesy naprawcze zaraz po wniknięciu w głąb włókien. Diamond Oil Shatterproof Shine odżywia, odbudowuje i wzmacnia włosy. Uszczelnia ich strukturę, co zapewnia zdrowy połysk, zapobiega puszeniu się i ochrania przed zniszczeniami np. w trakcie stylizacji. Domykanie nadmiernie rozchylonych łusek za sprawą Redken Diamond Oil umożliwia kompleks trzech naturalnych olejów:

  • olej słonecznikowy (Helianthus Annuus Seed Oil),
  • olej kolendrowy (Coriandrum Sativum Seed Oil),
  • olej morelowy (Prunus Armeniaca Kernel Oil).

DIAMOND OIL SHATTERPROOF SHINE INTENSE

Dla kogo?
Olejek do włosów matowych, szorstkich i bardzo zniszczonych.

Wersja o bardziej intensywnym działaniu na włosy to Redken Diamond Oil Intense. To produkt, który również ma właściwości odżywcze i regenerujące. Świetnie przenika nawet do najgłębszych warstw włosa, dzięki czemu uszczelnia pancerz łusek i poprawia kondycję najbardziej zniszczonych włosów. Diamond Oil Shatterproof Shine Intense sprawia, że włosy nabierają trójwymiarowego blasku, są chronione przed uszkodzeniami, nie puszą się i odzyskują zdrowie. Takie działanie Redken Shatterproof Shine Intense zapewnia wzbogacenie składu o dużo więcej olejków:

  • olej słonecznikowy (Helianthus Annuus Seed Oil),
  • oliwa z oliwek (Olea Europaea Oil),
  • olej jojoba (Simmondsia Chinensis Oil),
  • olej kokosowy (Cocos Nucifera Oil),
  • olej z lnicznika (Camelina Sativa Seed Oil),
  • olej kolendrowy (Coriandrum Sativum Seed Oil),
  • olej morelowy (Prunus Armeniaca Kernel Oil).

DIAMOND OIL STYLE ENHANCING OIL

Dla kogo?
Olejek do włosów każdego rodzaju, przed suszeniem.

Różowy olejek z serii Diamond Oil to tak właściwie serum ochronne do włosów, które po prostu ma konsystencję olejku. Redken Glow Dry Style Enhancing Oil stosuje się przed stylizacją termiczną włosów. Zapewnia włosom gładkość, blask i ułatwia pracę z nimi. Przyjazne dla włosów silikony i alkohole zmiękczają pasma i dodają im blasku. Diamond Oil Glow Dry Style Enhancing Oil przyspiesza czas suszenia włosów. Łatwa stylizacja nie jest jednak zasługą naturalnych olejków jak w innych produktach z serii Diamond Oil. Kosmetyk nie zawiera żadnego oleju!

PORÓWNANIE – DIAMOND OIL

Różnice między różnymi produktami z serii Redken Diamond Oil są inne w zależności od tego, jakie oleje porównujemy. Najmniej różnic widać między Shatterproof Shine a Shatterproof Shine Intense – oba olejki przeznaczono do pielęgnacji włosów zniszczonych, ale drugi z olejków ma więcej naturalnych olejów w składzie i działa bardziej intensywnie.

Natomiast Diamond Oil Glow Dry ma zupełnie inne przeznaczenie i skład, który bazuje tylko na silikonie i alkoholu, bez dodatku żadnych olejów. Mimo że został dorzucony do serii kosmetyków Diamond Oil jego formuła, konsystencja i zapach są zupełnie inne. Stosuje się go również odmiennie – nie do pielęgnacji, a jako środek ułatwiający stylizację.

Ogólnie dwa główne produkty Redken Diamond Oil podobne są pod względem konsystencji. To bezbarwne oleje do włosów, które nabiera się kroplomierzem bardzo dobrej jakości. Pipetka, niestandardowa, bo z przyciskiem, ułatwia aplikację oleju do włosów o średniej gęstości. Zapach jest nieperfumowany, niezbyt ładny i nieco różni się w każdej z wersji Diamond Oil.